event image event image

Pliki do pobrania

  1. Program Konferencji
  2. Materiały prezentowane na konferencji

Sesja I – Współpraca Operatorów Elektroenergetycznych i Telekomunikacyjnych w zakresie udostępnienia sieci

  1. Referat wprowadzający – określenie zasad dostępu do infrastruktury
    Prelegent Luiza Czyż-Trzcianowska (Urzędu Komunikacji Elektronicznej)
  2. Uwarunkowania techniczne zapewnienia dostępu do słupów elektroenergetycznych
    Prelegent Michał Roman (ENERGA-OPERATOR SA)
  3. Wizualizacja potencjału specjalistycznych konstrukcji słupowych dedykowanych
    pod zastosowania telekomunikacyjne, na przykładzie systemu łączności TETRA

    Prelegent Krystian Górski (ENERGA-OPERATOR SA)
  4. Szanse wynikające dla energetyki z nowej organizacji
    mobilnych rynków telekomunikacyjnych

    Andrzej Piotrowski (Cellnex)

Sesja II – Łączność radiowa w energetyce – stan obecny i kierunki zmian

  1. Zmiany w prawie w obszarze telekomunikacji
    – projekt Prawa komunikacji elektronicznej i ustawy wprowadzającej

    Prelegent Grzegorz Czwordon (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
  2. Łączność radiowa jako element zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju
    Prelegent Grzegorz Świeczkowski (PSE SA)
  3. Stan rozwoju sieci łączności radiowej na przykładzie ENERGA OPERATOR SA
    Prelegent Mirosław Zbrzeźniak (ENERGA-OPERATOR SA)
  4. Czy 300 instalacji P-LTE to dużo? Przegląd doświadczeń wdrożeniowych NOKIA
    Paweł Niedzielski (Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o.)
  5. Wdrożenia sieci o znaczeniu krytycznym - Mission Critical Networks
    Marcin Sugak (Ericson Sp. z o.o.)

Sesja III – Sesja III – Aspekty techniczne komunikacji bezprzewodowej na potrzeby energetyki

  1. Sieć pilotażowa 5G na Politechnice Łódzkiej oraz kierunki badań nad zastosowaniami 5G w elektroenergetyce
    Sławomir Hausman (Politechnika Łódzka)
  2. Otwarte systemy 5G – zastosowanie w energetyce
    Artur Chmielewski (IS-WIRELESS)
  3. Planowana architektura i usługi w sieci LTE 450
    Prelegent Damian Zajączkowski, Paweł Strzeszewski (PGE Systemy SA)
  4. Wybrane aspekty planowania radiowego
    Prelegent Jacek Jarzina (TELE-COM)